Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia

Cena: 59.00 PLN
Ilość stron: 180
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 225 x 286
Rok wydania: 2011
www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka

Fotobiografia to nowatorska forma publikacji, pozbawiona subiektywnego komentarza, pozostawia czytelnikowi pole do interpretacji i pozwala wniknąć w intymny świat bohatera. Oglądając, cofamy się w czasie i na nowo przeżywamy ważne momenty z życia Marii Skłodowskiej-Curie, która dokładnie sto lat temu otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Towarzyszymy jej w nauce, pracy, miłości i macierzyństwie. Dowiadujemy się, gdzie wraz z rodziną Alberta Einsteina spędziła wakacje, kiedy pierwszy raz odwiedziła Zakopane oraz jakie były jej ulubione trasy wycieczek rowerowych.
Materiały opublikowane w albumie „Maria Skłodowska-Curie. Fotobiografia” to starannie wyselekcjonowane, często mało znane zdjęcia pochodzące z fotograficznych archiwów rodzinnych, zbiorów muzealnych i agencji fotograficznych. Ich ponowny druk możliwy był dzięki zastosowaniu nowych technik cyfrowej obróbki tradycyjnej fotografii. Dopełnieniem obrazów są fragmenty listów i zapisków bohaterki, które wybrane i opracowane zostały przez dyrektor muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie Małgorzatę Sobieszczak-Marciniak. Teksty zostały opracowane w trzech wersjach językowych: polskiej, francuskiej i angielskiej.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Ogród wieczornych mgieł. Tan Twan Eng

Premiera 14 sierpnia fragment recenzji: Ogród wieczornych mgieł operuje obrazem dalekim od oczywistej czerni i równie oczywistej bieli, dyskretnym niedopowiedzeniem,...

Zamknij