Poezje Janusza Rybczyńskiego ilustrowany obrazami Joanny Sarapaty

Poezja i malarstwo, czyli tom wierszy „Poezje” Janusza Rybczyńskiego ilustrowany obrazami Joanny Sarapaty

 

Od 18 czerwca w salonach sieci Empik można nabyć wyjątkowy zbiór wierszy autorstwa Janusza Rybczyńskiego. Tomik pt. „Poezje” ilustrowany jest obrazami autorki najbardziej sensualnych aktów kobiecych w polskim malarstwie. Książka uzupełnia limitowaną kolekcję „Sarapata for Empik”.

poezjeWiersze Janusza Rybczyńskiego powstawały na przestrzeni lat, głównie podczas pobytu autora na emigracji. Tęsknota za ojczyzną podczas pobytu w Nowym Jorku spowodowała również tęsknotę za poezją. Spacerując po Manhattanie, po Central Parku wiersze cisnęły mi się na usta, plątały się po głowie. Zacząłem pisać. Pisałem na luźnych kartkach, w pamiętniku, na wszystkim co mi wpadało w ręce – mówi autor „Poezji”. Z kolei Vancouver zainspirowało Rybczyńskiego pięknem przyrody, które również zostało upamiętnione w wierszach.

Prostota, melancholijność i zmysłowość obrazów Joanny Sarapaty idealnie uzupełniają wiersze Janusza Rybczyńskiego. Eleganckie wydanie „Poezji” to wspaniały prezent dla bliskiej osoby. Cena na półkach księgarni EMPIK wynosi 30,99 zł.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Kobiety w IT? Idziemy do przodu, ale jest tu jeszcze wiele do zrobienia

Branża IT rozwija się w szybkim tempie, a na rynku brakuje coraz więcej programistów – chyba każdy z nas miał...

Zamknij