Poezje Janusza Rybczyńskiego ilustrowany obrazami Joanny Sarapaty

Poezja i malarstwo, czyli tom wierszy „Poezje” Janusza Rybczyńskiego ilustrowany obrazami Joanny Sarapaty

 

Od 18 czerwca w salonach sieci Empik można nabyć wyjątkowy zbiór wierszy autorstwa Janusza Rybczyńskiego. Tomik pt. „Poezje” ilustrowany jest obrazami autorki najbardziej sensualnych aktów kobiecych w polskim malarstwie. Książka uzupełnia limitowaną kolekcję „Sarapata for Empik”.

poezjeWiersze Janusza Rybczyńskiego powstawały na przestrzeni lat, głównie podczas pobytu autora na emigracji. Tęsknota za ojczyzną podczas pobytu w Nowym Jorku spowodowała również tęsknotę za poezją. Spacerując po Manhattanie, po Central Parku wiersze cisnęły mi się na usta, plątały się po głowie. Zacząłem pisać. Pisałem na luźnych kartkach, w pamiętniku, na wszystkim co mi wpadało w ręce – mówi autor „Poezji”. Z kolei Vancouver zainspirowało Rybczyńskiego pięknem przyrody, które również zostało upamiętnione w wierszach.

Prostota, melancholijność i zmysłowość obrazów Joanny Sarapaty idealnie uzupełniają wiersze Janusza Rybczyńskiego. Eleganckie wydanie „Poezji” to wspaniały prezent dla bliskiej osoby. Cena na półkach księgarni EMPIK wynosi 30,99 zł.

Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal należy do grupy Obcasy.pl i używa cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"
Przeczytaj inne:
Poznaj 50 twarzy Kowalskiej i Kowalskiego. Premiera książki “SEKS. Pozycja dla…

Już 23 września premiera książki Joanny Mielewczyk, autorki Trójkowych rozmów “Seks nasz powszedni”. SEKS. Pozycja dla praktykujących. Jak rozpoznać swoje...

Zamknij