Soczewki kolorowe wymagają pielęgnacji

Staranna pielęgnacja jest konieczna, bez względu na to, czy decydujesz się na soczewki kolorowe czy soczewki jednobarwne. W obu przypadkach dochodzi bowiem do powstawania osadów białkowych, których nieusuwanie może zwiększać ryzyko infekcji. Dlatego, jeśli chcesz zachować doskonałą jakość widzenia oraz oczy w dobrej kondycji, postaw na prawidłową pielęgnację.

Kiedy soczewki kolorowe wymagają pielęgnacji?

Decydując się na soczewki kolorowe, masz do wyboru kilka rodzajów – w zależności od czasu użytkowania. Najpopularniejsze są szkła miesięczne, które możesz nosić przez kolejnych 30 dni, zdejmując je na noc.

Takie soczewki kolorowe są tańsze niż soczewki jednodniowe. Trzeba jednak pamiętać, iż w ich przypadku zachodzi konieczność systematycznej i starannej pielęgnacji – po każdorazowym odłożeniu do pojemniczka.

Jak więc pielęgnować takie szkła, by mieć pewność ich bezpieczeństwa? Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w specjalny pojemniczek oraz płyn do soczewek – może być wielofunkcyjny: oczyszczający, dezynfekujący i nawilżający.

Pamiętaj, by soczewki umieścić na czystej i suchej dłoni. Następnie zaaplikuj kilka kropli preparatu i pocieraj delikatnie palcami powierzchnię obu soczewek. Dokładnie oczyszczone umieść w pojemniczku, a następnie zalej płynem i szczelnie zamknij.

Po ponownym założeniu soczewek, wylej płyn. Nigdy nie zalewaj szkieł tym samym płynem, zlanym wcześniej z pojemniczka.

Jednodniowe soczewki kolorowe – gdy nie masz czasu na pielęgnację

Pozostaje jeszcze jedna możliwość – wybór soczewek jednodniowych, jeśli nie masz czasu lub chęci na pielęgnację. Takie szkła kontaktowe mają charakter jednorazowy – za każdym razem, gdy je zdejmiesz, musisz założyć nową parę. To oznacza więc brak wykonywania jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych i posiadania dodatkowych akcesoriów pielęgnacyjnych (np. płynów czy specjalnych pojemniczków).

Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Portal należy do grupy Obcasy.pl i używa cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"
Przeczytaj inne:
Poznanie własnych możliwości to klucz do sukcesu

Poznaj siebie i wyznacz swą drogę życiową Wyznaczanie nowej drogi życiowej warto rozpocząć od lepszego poznania samego siebie. Często zdarza...

Zamknij