W pogoni za snem – uczestnicy Grand Prix Formuły 1

 

Twórczość Tomasza Sętowskiego nieustannie zdobywa uznanie na całym świecie. Artysta udał się w podróż do serca Emiratów Arabskich, by zaprezentować swoją twórczość uczestnikom Grand Prix Formuły 1. Sętowski wystawił 10 płócien. Eksplozja kolorów, perfekcyjnie poprowadzona kreska oraz nieposkromiona gra form – to cechy, które wyróżniają twórczość Artysty. W niezwykłą podróż do świata magii i snów udali się m.in. Richard Branson i Sebastian Vettel. Obrazy można było podziwiać przy dźwiękach koncertu legendarnego Prince’a.

„Za każdym razem, tworząc swoje prace udaję się w niezwykłą podróż pełną sennych wizji. Uwielbiam dzielić się z szeroką publicznością swoimi spostrzeżeniami na temat otaczającego nas świata snu i marzeń. Możliwość zaprezentowania swoich prac na Grand Prix Formuły 1 w Abu Dhabi, podczas którego wystąpił również Prince, to dla mnie niezwykłe wyróżnienie i zaszczyt!” – komentuje Tomasz Sętowski.

W 1998 roku twórczością Sętowskiego zajęła się nowojorska galeria Stricoff Fine Art Ltd. W roku 2005 Artysta rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej znanych galerii nowojorskich – CFM Gallery, gdzie jego prace są prezentowane obok płócien takich mistrzów jak Salvador Dali, Leonor Finiego czy Michael Parkesa.

Do tej pory obrazy Tomasza Sętowskiego pojawiły się na około 80 wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych na całym świecie, m.in. w Niemczech w Galerii Der Sparkasse, Galerie Severin oraz Art and Be Gallerie, a także we Francji w Stork Gallery i Club Des Cadres czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Burij Al Arab, Abu Dhabi Cultural Fundation i Emirates Towers. Prace Artysty znajdują się w wielu znaczących kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in. w Muzeum Morskim w Gdańsku oraz Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii. Od 2000 roku Sętowski prezentuje swoje prace w prestiżowych domach sztuki w Aspen. W marcu 2010 roku zaprezentował swą twórczość w Amsterdamie na międzynarodowym pokazie „Dreamscape” – swoją sztukę promowało tam dwudziestu najwybitniejszych artystów z nurtu „Realizmu magicznego” m.in. Gil Bruvel, Daniel Merriam i Victor Safonkin. Obrazy Sętowskiego wielokrotnie gościły na okładkach pism i wydawnictw.

Aktualnie prace Tomasza Sętowskiego można obejrzeć w jego częstochowskiej galerii – „Muzeum Wyobraźni”, a także na międzynarodowej wystawie „Dreamscape 2013: Niemcy-Belgia-Holandia”, która potrwa do kwietnia 2014. W internecie najnowsze obrazy Artysty publikowane są w Europejskiej Galerii Malarstwa TouchofArt.eu (www.touchofart.eu/Tomasz-Setowski). Artysta maluje tradycyjną metodą: olej na płótnie. W ostatnich latach zaprezentował także grafiki powstałe w oparciu o obrazy olejne oraz rzeźby.
Więcej informacji na www.setowski.com.
Informacje dodatkowe:
Tomasz Sętowski (rocznik 1961) – artysta. Swój pierwszy abstrakcyjny obraz stworzył w wieku zaledwie trzech lat. Wiedzę na temat historii sztuki i malarstwa ugruntował podczas studiów malarskich na częstochowskiej WSP (obecnie Akademia im. Jana Długosza), na wydziale plastycznym. Debiutował zaraz po studiach. Włączenie prac artysty do objazdowej wystawy „Surrealiści Polscy” otwiera Sętowskiemu drogę do kariery. Zostaje uznany za jednego z najzdolniejszych artystów malarzy młodego pokolenia.. W 1998 roku kariera twórcy nurtu „realizmu magicznego” nabiera rozpędu! Jego prace trafiają do galerii sztuki współczesnej w Nowym Jorku Stricoff Fine Art Lfd. Płótna artysty stawiane są na równi z dziełami Salvadora Dali, Leonora Fini, Michaela Perkesa i innych wielkich artystów.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Ubezpieczenia na życie – jak dochodzić roszczenia?

Przy podpisywaniu umowy na ubezpieczenie na życie najczęściej myślimy o naszych bliskich. To ich byt ma zostać zabezpieczony w przypadku...

Zamknij