Wyspa Korfu w pigułce, czyli 5 miejsc, które trzeba tam zobaczyć

Nie od dziś wiadomo, że Grecja ma wiele do zaoferowania turystom (nawet tym najbardziej wymagającym) i chcącym poznać interesujące miejsca. Jedną z wysp, która jest znana chociażby z wyprawy Odyseusza, jest Korfu. Turystów przyciągają tu przede wszystkim piękne widoki oraz doskonały klimat, który wpływa na udany wypoczynek.

Czytając o Korfu w ofercie BP Itaka, można zapoznać się z listą kilku miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć podczas pobytu tam. Turysta przede wszystkim powinien udać się do stolicy wyspy – miasta Korfu, które wyróżnia interesująca architektura. Głównie Stare Miasto jest tym miejscem, które przyciąga najwięcej ludzi (warto wspomnieć, że kilka lat temu zostało ono wpisane na listę dziedzictwa UNESCO). Inną atrakcją Korfu jest miejscowość Sidari, która położona jest na północy. Znajduje się tutaj słynny kanał miłości – Canal d’Amour. Spędzając urlop na wyspie, nie można pominąć Pałacu Achilleona – otoczonego ogrodami, w których można podziwiać wiele rzeźb. Ciekawostką jest to, że w Pałac był rezydencją cesarzowej Sissi. Mniej znanym (aczkolwiek nie mniej ciekawym) miejscem jest Mysia Wyspa, na którą można przypłynąć łódką – przede wszystkim po to, by zobaczyć kaplicę sprzed wielu wieków. Na pewno jest to nie lada gratka dla osób nteresujących się architekturą. Nie sposób nie wspomnieć o innym miejscu, które z kolei jest bardzo popularne wśród turystów. Mowa o Perulades – klifie, z którego można podziwiać panoramę wyspy. Jest to doskonały pomysł na spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje. Jak widać, na Korfu nie sposób się nudzić, ponieważ każdy turysta może znaleźć coś dla siebie. A listę zawierającą miejsca warte odwiedzenia z łatwością można by rozszerzyć o jeszcze kilka innych punktów. Bo wyspa kryje w sobie wiele tajemnic.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Zabawkowa namiastka dorosłego życia

Pierwszy krok w dorosłość Dzieci pierwsze kroki ku samodzielności robią, pomagając swoim rodzicom w codziennych czynnościach. Nie jest jednak tajemnicą,...

Zamknij