Czeka cię ważne spotkanie służbowe? Nie lekceważ siły makijażu

Jak cię widzą, tak cię piszą

Powiedzenie, choć utarte i powszechnie znane, ma w sobie sporo prawdy. To w końcu pierwsze sekundy mają kluczowy wpływ na to, jaki charakter rozmowy przyjmie z nami druga strona, a wstępne informacje podsyła mu zmysł wzroku. Oczywiście dalsza część spotkania i przebieg rozmowy mają również istotne znaczenie, ale nie należy bagatelizować dbałości o dobrą prezencję i efektu pierwszego wrażenia. Jeśli jesteś świadoma swojego korzystnego wyglądu, automatycznie stajesz się pewniejsza siebie i prowadzisz twardsze negocjacje. Twoje ciało prostuje się, a głos nabiera głębokiej, mocnej barwy. Druga strona doskonale odbiera te sygnały i nabiera większego szacunku względem ciebie. Postaw więc na subtelny makijaż, który nie będzie wyzywający, ale podkreśli twoją urodę i doda ci śmiałości.

Jaki makijaż wykonać?

Zacznij od podkładu przeznaczonego dla twojego typu cery. Nie dobieraj nigdy ciemniejszego koloru niż odcień twarzy. Stworzy to nieatrakcyjny kontrast z kolorem szyi i wywoła efekt sztuczności. Jeśli twoja cera ma niedoskonałości, które chciałabyś ukryć, użyj korektora. Nie lekceważ też makijażu brwi – nada on kształt i charakter twojej twarzy. Zdecydowanie skup swoją uwagę na makijażu oczu. To one będą na spotkaniu przykuwać wzrok i są jednym z ważnych narzędzi komunikacji. Górną i dolną powiekę podkreśl czarną kredką do oczu np. Maybelline. Rzęsy zaznacz maskarą. Dzięki tym zabiegom twoje oczy staną się optycznie większe i bardziej wyraziste. Cienie do powiek można zastosować, pod warunkiem, że będą subtelne. Intensywne kolory odłóż lepiej na wieczorne spotkania. Do pracy dobrym rozwiązaniem będą cienie w kolorystyce ciepłych beży i jasnych brązów, które sprawdzają się w połączeniu z każdą tęczówką. Policzki zaakcentuj bronzerem. Całą twarz możesz pokryć pudrem transparentnym. W stresujących sytuacjach skóra może być szczególnie podatna na świecenie się. Z doborem ubioru postaw na klasykę. Dopasowana koszula czy dobrze skrojona garsonka są niezawodne w takich sytuacjach, a kolor grafitu i granatu budzą poczucie profesjonalizmu. Nie stosuj zbyt wielu dodatków.

Z takim wizerunkiem pozostaje już tylko przygotować się merytorycznie do spotkania. Opracuj sobie dokładną listę tematów i argumentów. Dobrym sposobem jest ćwiczenie wypowiedzi przed lustrem.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Zdrowe i gęste włosy krok po kroku

Wypadanie włosów Samo wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym i nie powinno nas niepokoić. Jeśli jednak proces ten znacznie lub nagle...

Zamknij