Zapraszamy wszystkich w dniach 5 i 12 grudnia ( soboty) 2009 w godzinach 10.00-18.00 (wynik można otrzymać tego samego dnia).
Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny (PKD) przy Przychodni Analiz Lekarskich IZIS ul. Chmielna 4 w Warszawie.
Zapraszamy także we wszystkie poniedziałki i wtorki grudnia 2009 w godzinach 12.00-19.30; środy-czwartki 16.00-19.30 ( wynik następnego dnia) oraz w piątki od 12.00-15.30 ( wynik możliwy jest tego samego dnia).

Partnerami akcji i sponsorami są ( wg.kolejności alfabetycznej) : BioMerieux, B ristol- Myers Squibb, IZIS, Krajowe Centrum ds.AIDS, Levi’s, Open Society Institute – Global Drug Policy Program, Społeczny Komitet ds.AIDS ,Urząd m.st.Warszawy.

Dlaczego ponownie proponujemy taką akcję? Ponieważ poprzednie sprawdziły się .Okazało się, że taka praktyka, proponowana w wielu krajach na świecie jest dobra także dla Polaków.
W Polsce ,jak wynika z danych statystycznych, codziennie 2 osoby, spośród tych które poddały się badaniu – dowiadują się o swoim zakażeniu HIV. Zaś spośród osób które uległy zakażeniu HIV – ponad połowa o tym nie wie (na podstawie informacji Krajowego Centrum ds.AIDS www.aids,gov.pl). I co jest niezmiernie ważne, zbyt dużo osób dowiduje się o swoim zakażeniu dopiero na objawowym etapie zakażenia HIV, lub rozpoznania AIDS (w Polsce >30% osób ma rozpoznane zakażenie HIV w tej fazie ( na podstawie K.Pyziak-Kowalska i wsp., Vistula 2009).

Na świecie ( wg. danych UNFPA www.unfpa.org ) co12 sekund kolejna osoba dowiaduje się, że jest zakażona HIV; co 16 sekund kolejna osoba umiera z powodu AIDS. Strategia , że „HIV mnie nie dotyczy , że istnieją grupy ryzyka a ja nie jestem przecież z żadnej takiej grupy „nie sprawdza się. Jeśli chociaż raz w życiu znaleźliśmy się w sytuacji, która mogła nas narazić na ryzyko zakażenia HIV- warto to sprawdzić. Warto wiedzieć , jak HIV można a jak nie można się zakazić , trzeba wiedzieć o sposobach ograniczania ryzyka zakażenia, a jeśli się już to wie- a sam wiedza bywa niewystarczająca – umieć stosować te zasady w życiu.
Dlaczego warto jest wiedzieć, czy jest się zakażonym HIV ? Po pierwsze- dla siebie – aby móc korzystać z opieki specjalisty w razie wykrycia zakażenia, monitorować jego przebieg i skorzystać , kiedy będzie to konieczne-z dostępnego w Polsce leczenia przeciwirusowego , spowalniającego rozwój zakażenia i dzięki temu cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele , wiele lat. Zakażenie HIV jest w tej chwili zakażeniem przewlekłym i kontrolowanym, pod warunkiem, że się o nim wie. Po drugie- dla innych- aby nie przenosić swojego zakażenia na inne osoby.
Dlaczego wykonać test wlaśnie w PKD?Wykonanie testu i poradnictwo które mu towarzyszy to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się o ryzyku zakażenia HIV bezpiecznie, poufnie, i co bardzo ważne- w sposób nieoceniający. Dzięki rozwojowi technologii badanie w kierunku HIV stało się obecnie łatwe i szybkie. Stosujemy nowoczesne metody diagnostyczne/ testy standardowe skriningowe IV generacji oraz szybkie testy /. W razie potrzeby zapewniamy dalszą diagnostykę, pomoc i wsparcie. W PKD wszyscy mają szansę na rozmowę z doradcą ( na osoby chcące poddać się testowi lub tylko porozmawiać czeka zespół wykwalifikowanych specjalistów- certyfikowanych doradców ds.HIV/AIDS, który pomoże w wyjaśnieniu wątpliwości dotyczących zakażenia HIV i AIDS a także innych infekcji przenoszonych drogą płciową, znaczenia wyniku testu , konkretnych zachowań, które mogły narazić na ryzko zakażenia HIV oraz sposoby minimalizowania ryzyka, a także innych kwestii które okażą się ważne dla poszczególnych osób które skorzystają z naszej oferty.

Dodatkowych Informacji na temat Warszawskich Dni Testowania może udzielić Izabela Pazdan, koordynatorka akcji – kontakt. Tel.602 713 414

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Czy przedsiębiorcze kobiety lubią ryzyko?

Mówi się, że kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. W biznesie wiele decyzji obarczonych jest ryzykiem, które statystycznie chętniej podejmują...

Zamknij