Aplikacja mobilna, czyli osobisty dietetyk zawsze przy sobie

 

Nie da się ukryć ze świat idzie do przodu. Zmienia się otoczenie i pojawiają się coraz to nowe technologie. Aby za nim nadążyć, my też musimy zmienić nieco swój sposób i tempo życia. Obecny świat przewlekle i globalnie cierpi na brak czasu. Spowodowane jest to większym natłokiem obowiązków, zajęć, pracą i szkołą. Chcemy spełniać więcej oczekiwań, a takim postępowaniem coraz wyżej podnosimy sobie poprzeczkę. Można to nazwać społecznym dążeniem do ideału w każdej sferze życia.

Współczesny perfekcjonizm doprowadził do momentu, w którym to ogarnięty nim człowiek usiłuje być najlepszy we wszystkich dziedzinach życia: na polu zawodowym, społecznym, jak również osobistym. Obecnie, oprócz mody na najlepszego pracownika, męża, żony, ucznia czy studenta, panuje także moda na idealnie zbudowane ciało i szczupłą sylwetkę. A ponieważ perfekcja wymaga czasu, nie mamy go zbyt wiele. Dysponując małymi zasobami chcemy w krótkim czasie osiągnąć to, co jest w gruncie rzeczy trwale niemożliwe. W poszukiwaniu sposobu na schudniecie i wyrzeźbienie ciała, uciekamy się do różnych, skrajnie nieodpowiedzialnych metod, aby to osiągnąć. Jedni wybierają bardzo restrykcyjne diety odchudzające lub diety alternatywne, inni swój wybór kierują w stronę morderczych treningów. Bardziej leniwi poddają się operacjom plastycznym i innym zabiegom poprawy wyglądu. Wszystkie drogi są dobre, aby osiągnąć wymarzony cel. Najważniejsze jest pytanie, w jakim celu ciekamy się do owych metod postępowania, aby osiągnąć rezultaty w odchudzaniu? Psychologowie twierdzą, że obecny kult szczupłej sylwetki ma znaczenie symboliczne. Osoba charakteryzująca się idealnymi kształtami uchodzi za mądrą, błyskotliwą, osobę sukcesu ze stabilna pozycją zawodową i wysokim. Dlatego też w naszych głowach szczupłość jest synonimem dowartościowania się, a także chęci osiągnięcia sukcesu. Stąd też w nas tak silna motywacja, aby zdobyć go metodami, których skuteczność i bezpieczeństwo stoi pod znakiem zapytania.

Są inne skuteczne i bezpieczne metody

Odchudzanie i modelowanie sylwetki jest procesem długotrwałym i bardzo pracochłonnym. Musimy więc odpowiednio się do niego przygotować, jak również zaufać sprawdzonym środkom, które z całą pewnością doprowadzą nas do celu. Pomimo, iż przed rozpoczęciem odchudzania przeczytaliśmy już wszystkie poradniki związane ze zdrowym stylem życia i odpowiednim żywieniem, to jednak wciąż brak nam doświadczenia, aby móc efektywnie wprowadzić je w życie. Brak nadzoru, kontroli i osoby, która będzie nas motywować w trudnych chwilach również nie zachęca do działania. Dodatkowy problem stanowią częste wymówki, którymi posługujemy się na co dzień. Mianowicie, że zła pogoda, że niskie ciśnienie, że zmęczenie po pracy, że brak czasu. Ten ostatni jest w obecnych czasach chyba najpopularniejszy i w ustach wielu osób wypowiadany jak mantra. W związku w tym warto poszukać pomocy z zewnątrz. Świetnym pomysłem w wypadku braku czasu jest aplikacha na telefon, która pomoże nam odpowiednio skonstruować swój jadłospis. Taką szansę daje nam dietetyk online Dietmap. Jest to program holistycznego zarządzania swoim planem żywieniowym. Użytkownik może wybrać dietę, która w stu procentach będzie spełniać jest preferencje spośród kilku diet zaproponowanych przez dietetyków DIETMAP.PL. Są to diety: zbilansowana, cukrzycowa, tania, wygodna, czy nawet bezglutenowa. Poza tym, aplikacja ta umożliwia użytkownikowi całkowity wgląd w swój plan żywieniowy i jego modyfikacje, funkcje pozwalającą generować listę zakupów, kontrolować jakość i wartość odżywczą diety, aktualizować masę ciała oraz prowadzić osobisty dziennik. Dzięki temu bez zbędnej straty czasu, ale pod bacznym nadzorem specjalistów żywienia możemy szybko, łatwo i bezproblemowo, a co najważniejsze zdrowo osiągnąć cel i cieszyć się trwale zgrabna sylwetką.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
Blondynka na aAmazonce

Blondynka na Orinoko, Rio Negro i Amazonce. Wielka wyprawa Beaty Pawlikowskiej Jedna z największych rzek świata, która płynie przez pełną...

Zamknij