Krzysztof „Grabaż” Grabowski gościem Rockfilera

Teksty „Grabaża” funkcjonują również bez muzyki. W 2008 roku pojawiła się książka „Wiersze” z jego autorskimi tekstami. W tym samym roku otrzymał Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna za płytę „Autor”, zespołu Strachy Na Lachy. Ten album z piosenkami Jacka Kaczmarskiego był w opinii krytyków, fonograficzną rewelacją minionego roku. Paszport Polityki był również nagrodą za niezależność postawy artystycznej oraz umiejętność łączenia estetyki rocka z tekstem literackim.

Najnowsza, piąta płyta zespołu Strachy Na Lachy zatytułowana „Dodekafonia”, miała swoją premierę pod koniec lutego 2010 roku. Ukazała się równolegle w dwóch formatach: na popularnym CD oraz po raz pierwszy w historii zespołu, na dwupłytowym winylu. Album pokrył się złotem już w dniu premiery, a swoją zasługę w tym miała również stacja muzyczna rebel:tv, która objęła patronatem powyższy krążek!

Widzowie Rockfilera poznają między innymi prawdziwą historię powstania nazwy pierwszego zespołu Grabaża – „Ręce do góry”. Bohater odcinka opowie też o Paszportach Polityki, nagrodzie, która była Jego spełnieniem marzeń i jest według Niego najważniejszą nagrodą kulturalną, jaką może otrzymać rockman w Polsce. W programie ujawniona zostanie również historia słynnego cylindra.

Premierowy odcinek Rockfilera z udziałem Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego w rebel:tv już 15 marca o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.

Rockfiler to godzinny magazyn muzyczny, do którego zapraszane są gwiazdy związane z muzyką, odsłaniając kulisy swojej działalności artystycznej, opowiadając o swoich fascynacjach muzycznych i nie tylko.
Do tej pory gośćmi programu byli m.in.: Rammstein, Maciek Maleńczuk, TSA, Closterkeller.

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Przeczytaj inne:
„Aktorzy żydowscy” – głośny spektakl laureatki Paszportów Polityki Anny Smolar znowu w Teatrze Żydowskim

O tym przedstawieniu słyszał już chyba każdy miłośnik teatru w Polsce. Premiera odbyła się w Teatrze Żydowskim, a następnie wystawiany...

Zamknij