Pięć najważniejszych cech smartfona

Moda na szklane schody!

Na rynku znajduje się ogromna liczba modeli smartfonów z niemalże nieograniczoną liczbą funkcji. Zapewne nie wszystkie są każdemu niezbędne. Istnieją jednak pewne uniwersalne cechy tych urządzeń, które zdecydowanie pomogą w ich obsłudze.

Mobilne biuro

Jeśli smartfon ma być narzędziem pracy, warto, żeby miał aplikacje biurowe – kalendarz, dyktafon, organizer z funkcją przypominania o spotkaniu, notatnik, kalkulator. Szybką edycję plików tekstowych zapewni klawiatura Word Flow rozpoznająca gesty. Dzięki niej, nie odrywając ręki, można pisać, przesuwając palce po literach. Równie istotna jest możliwość obsługi poczty mailowej oraz szybki dostęp do internetu. O sprawności urządzenia decyduje przede wszystkim wydajność procesora. Przykładowo Nokia Lumia 930 LTE posiada czterordzeniowy procesor 2.2 GHz, a wgrany system Windows Phone 8.1 sprawia, że działanie tego telefonu jest niezwykle płynne. W natłoku najróżniejszych zadań trudno pamiętać o konieczności aktualizacji systemu. Na szczęście ten problem rozwiązują powiadomienia wysyłane przez operatora.

Ekran

Komfort użytkowania telefonów w dużej mierze zależy od rozmiaru ekranu. Smartfon wykorzystywany dla celów zawodowych powinien być czytelny, dlatego najlepiej jeśli będzie posiadał przekątną co najmniej 3,5 cala. Wśród telefonów na polskim rynku na uwagę zasługuje Huawei Ascend P7 z 5-calowym ekranem dostępny w ofercie telefonów w Plusie. O jakości obrazu decyduje rozdzielczość, która w tym modelu wynosi 1920 x 1080 pikseli. Co ważne, ekran jest czytelny niezależnie od kąta, pod jakim się na niego patrzy.

Intuicyjność

Biorąc pod uwagę różnorodność funkcji we współczesnych telefonach, warto, żeby wybrany przez nas model posiadał intuicyjną obsługę. Co to znaczy? Ni mniej ni więcej tylko łatwość z jaką przyjdzie nam zapamiętywanie istotnych opcji ustawień oraz użytkowania. W smartfonie Samsung Galaxy Core Plus ikony na pulpicie głównym rozmieszczone są w przejrzysty sposób, dzięki czemu bez problemu dotrzemy do interesujących nas opcji.

Pamięć smartfona

Ważnym elementem każdego smartfona jest jego pojemność. Im będzie większa, tym lepiej, ponieważ pozwoli to na większy pobór danych, co ma niebagatelne znaczenie szczególnie przy wykorzystywaniu urządzenia w pracy. W przedstawionym powyżej modelu Samsunga mamy do dyspozycji 4 GB z możliwością rozbudowania nawet o 64 GB.

Wytrzymała bateria

Mnogość zadań, jakim musi sprostać telefon w firmie, wymaga wytrzymałej baterii. Takie warunki spełnia między innymi LG G2, który dzięki baterii 3.000 mAh wykonanej w technologii SiO+ w stanie czuwania wytrzymuje 760 godzin i 1320 minut rozmów (źródło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/poradnik-jak-wybrac-smartfona-2576/strona/7805.html).

Kierując się powyższymi danymi, można w prostszy sposób podjąć decyzję o zakupie odpowiedniego smartfona do indywidualnych potrzeb zawodowych.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
10-lecie kanału Polsat Film

W tym roku obchodzimy 10. urodziny Polsatu Film. Specjalnie na tę okazję przedstawiamy 10 filmowych premier kanału!

Zamknij