Fantastyczny koncert Beaty Szałwińskiej w Studiu Lutosławskiego już za nami. Po ponad godzinnej uczcie dla zmysłów w ostatni piątek 19 października b.r. pozostały już tylko piękne wspomnienia i nadzieje związane z oczekiwaniem na kolejne muzyczne wydarzenia z udziałem pianistki. Piątkowy koncert odbył się w ramach ACONCAGUA PROJECT a wraz z Beatą Szałwińską na scenie wystąpił akordeonista Anthony Millet oraz gość specjalny – ceniony na całym świecie rosyjski bas, Alexander Anisimov. Artyści zachwycili publiczność swoim wykonaniem utworów z repertuaru Astora Piazzolli, kompozytora tanga argentyńskiego i wirtuoza bandoneonu. Gra pianistki zachwyciła wirtuozerią, niezwykle zróżnicowaną dynamiką oraz przepięknymi pianami. Nie zabrakło również tego, co zwykle cechuje i wyróżnia grę artystki – wyjątkowo osobistego i bardzo emocjonalnego podejścia do muzyki.
Występ pianistki oklaskiwała liczna widownia zgromadzona w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, znanego z organizacji najlepszych koncertów muzyki klasycznej w Polsce. Tym samym Beata Szałwińska wraz ze swoim zespołem dołączyła do grona artystów, którzy wystąpili na tej szacownej scenie. Wydarzenie było bezpośrednio transmitowane na antenie Radia dla Ciebie.
Beata Szałwińska to niezwykle utalentowana i wszechstronna pianistka, obdarzona wielką muzyczną osobowością. Na co dzień mieszka w Luxemburgu i od wielu lat odnosi sukcesy na międzynarodowych scenach. Jej twórczość charakteryzuje się mieszaniem różnych stylów i gatunków muzycznych, co sprawia, że fascynują się nią nie tylko miłośnicy klasycznych brzmień. Swoich fanów Beata Szałwińska znajduje również wśród pasjonatów jazzu i muzyki rozrywkowej, co idealnie wpisuje się w jej głębokie przekonanie, że każdy prawdziwy artysta bezustannie poszukuje swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi. Beata Szałwińska jest założycielką Aconcagua Quintet, obecnie przekształconego w większy zespół znany jako Beata Szałwińska’s ACONCAGUA PROJECT. Celem tego muzycznego projektu jest interpretacja i rozpowszechnianie repertuaru Astora Piazzolli, jednego z twórców argentyńskiego tanga, łączącego muzykę klasyczną z innymi gatunkami i stylami muzycznymi.
Leave a comment