Delikatnie pruszący śnieg, migocące światełka w witrynach sklepowych, prezenty i choinki przyspieszają bieg świątecznego nastroju. W myślach piszemy scenariusz Świąt Bożego Narodzenia. Planujemy zakup prezentów, wspólną Wigilię w gronie bliskich osób, wystrój świątecznego stołu. Przyozdabiamy go według trendów i upodobania. Czy zawsze modny design zadowoli nasze wymagania?

 

Słyszymy o dużym znaczeniu kolorów, wymyślamy wielobarwne zastawy, haftowane obrusy lub proste serwety. Chusteczki złożone w żurawie lub w kwadraty. Świece zapachowe i kominki pachnące cytrusami. Jednakże, najważniejsze, aby dania, które serwujemy w liczbie dwunastu były podane w pięknej porcelanie. I jak znawsze znajdziemy zwolenników kolorowych, wyszukanych wzorów filiżanek do kawy czy herbaty i zwoleników białej czystej, jak śnieg zastawy stołowej. W domowym kuferku możemy pogodzić wszystkich i zaspokoić najbardziej wyszukane gusta.

Piękna, delikatna japońska porcelana ze wzorem herbacianych róż z ażurowymi wykończeniami. Zapakowana w eleganckie i oryginalne pudełko może być ślicznym prezentem dla kogoś bliskiego. Japońska porcelana FUSAICHI PEGASUS

Jak srebrzyste płatki śniegu obsypują krawędzie naczyń, tak srebrne motywy dodają subtelności i uroku całej zastawie. Biel, kolor czystości, gości na stołach podczas najważniejszych wydarzeń, ślubów, komunii i chrzcin. Zatem nic dziwnego, że biała porcelana najczęściej gości na naszych stołach.

Porcelana to biała ceramika, która powstaje podczas wypalania glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Temperatura wypalania wynosi od od 920-980 °C. Na początku produkowano ją z porcelany niebieskiej Qing, która była formą przejściową między ceramiką a porcelaną. Najbardziej znana jest porcelana chińska, która pojawiła się w Chinach podczas rządów dynastii Wschodni Han. Wyróżnialiśmy dwa kolory porcelany, różniące się zawartością żelaza w glinie.
Jeżeli jest więcej żelaza w glinie to porcelana ma kolor ciemniejszy, jeśli mniej to osiąga biały kolor. Było to przełomowe zdarzenie, gdyż można było na białym tle wykonywać różne rysunki.

Stolicą porcelany jest miasto Jingdezhen, w którym skoncentowały się największe zakłady produkcyjne. Są trzy sposoby zdobienia porcelany. Zdobienie reliefowe (czyli drapanie, druk pieczęciowy, relief na pół noża i technika estampażu. Druga metoda to kobaltowa technika malowania porcelany (tzw. Qinghua) oraz emalie takie jak: fencai, doucai i tak zwane malarstwo zachodnie. Ostatnią techniką zdobienia to pokrywanie porcelany kolorowymi szkliwami. Najbardziej cenione to w kolorach czerwieni Jun, np. bycza krew, czerwień szlachetnego kamienia itp. Porcelanę produkowano na potrzeby dworu cesarskiego, do codziennego użytku i kultowych ceremonii. Wyznaczała status społeczny i zamożność. Była wykonywana ręcznie w cesarskich fabrykach. Obecnie stanowi dorobek kultury Chin.

 

Tę piekną porcelanę i wiele innych ciekawych urządzeń i elementów wystroju domowego wnętrza możecie państwo zakupić w Domowym Kuferku

 

Artykuł sponsoroway przez www.domowykuferek.pl

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
5 sposobów na skuteczne zabójstwo stresu

Zbyt wiele obowiązków każdego dnia, szybkie tempo życia oraz brak czasu na własne pasje czy zwykły relaks - to czynniki,...

Zamknij