„On chyba nie jest zbyt inteligentny, skoro robi tyle błędów gramatycznych. Tak długo już tutaj mieszka, a nie potrafi się dobrze wysłowić po polsku. To na pewno debil […]. Bo niby kim on jest? Artystą? Błaznem? Wytworem mediów?”
Nie tak łatwo być Czesławem Mozilem. Kontrowersyjny wizerunek, śmieszny akcent, połączenie alternatywnej muzyki z komercyjnym show. To wszystko składa się na jedną z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzycznej, o której chyba każdy Polak ma swoje zdanie. Biografia “Nie tak łatwo być Czesławem” napisana razem z uznanym dziennikarzem muzycznym Jarkiem Szubrychtem naprawdę zaskakuje. Bez fałszywej skromności i bez skrępowania Czesław Mozil opowiada o emigracji i poczuciu wyobcowania. O rodzinie, muzyce, fanach i hejterach. O przypadkowych dziewczynach i o tej właściwej kobiecie. O sztuce i komercji.
Czesław Mozil
Urodzony w 1979 roku w Zabrzu. Stuprocentowy Polak, prawie Duńczyk, trochę Ukrainiec. Muzyk alternatywny, który zszedł na komercyjne psy. Autor piosenek, wokalista i akordeonista, lider zespołu Czesław Śpiewa. Dzieci widzą w nim bałwanka Olafa, telewidzowie jurora z talent show i bohatera zabawnych reklam, a kobiety… No właśnie – co, do cholery, one w nim widzą!?
Jarek Szubrycht
Urodzony w 1974 roku w Dukli. Bywa wokalistą grupy Lux Occulta, jest dziennikarzem, tłumaczem i autorem książek – m.in. biografii zespołów Vader i Slayer oraz wywiadu rzeki z Marylą Rodowicz. Wnikliwy analityk popkultury: kiedy po raz pierwszy zobaczył koncert Czesława Mozila (jesienią 2007 roku), odciągnął na bok jego wydawcę i próbował go przekonać, że to się na pewno nie sprzeda…
Premiera 7 października 2015 r.
Leave a comment