Kobiety dłużej myślą nad kredytem i obawiają się pożyczania

 

Kobiety dłużej myślą nad kredytem i obawiają się pożyczania

Gorzej zarabiają od mężczyzn, są mniej aktywne zawodowo, bardziej lubią zakupy i wydawanie pieniędzy, chętniej od mężczyzn zaciągają kredyty, a mimo to zdecydowanie lepiej obsługują swoje zobowiązania. Z danych wynika, że niesolidnych dłużników kobiet jest jedynie 38 proc. Jak one to robią?

Najmniejsza liczba kobiet z problemami finansowymi przypada na wiek 18-24 lat. Największy udział w problemach ze spłatą kredytów i bieżących rachunków przypada paniom w wieku 35-44 lat. Najwięcej kobiet-dłużniczek w ogólnej populacji kobiet w wieku ponad 18 lat, widocznych jest w Lubuskiem, Zachodniopomorskiem i na Dolnym Śląsku. Z kolei najmniejszy udział pań występuje na Podkarpaciu, Małopolsce i Podlasiu. Średnie zaległe zadłużenie przypadające na jedną kobietę w Polsce wynosi 20 925 zł. Zdecydowanie przewyższa je średnia Mazowsza – 29 827 zł, Małopolski – 23 809 zł i Pomorza – 21 014 zł. Z kolei najmniejsze średnie zobowiązanie, występuje na Warmii i Mazurach (16 199 zł), w Świętokrzyskiem ( 16 273 zł) oraz Lubuskiem (16 941 zł).

Kobiety dłużej myślą nad kredytem i obawiają się pożyczania

Kobiety bardziej boją się pożyczania

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ogromne różnice w podejściu do gospodarowania pieniędzmi pomiędzy płciami widać na każdym kroku. Badanie przeprowadzone przez Instytut ARC Rynek i Opinia wśród osób posiadających pożyczkę lub kredyt konsumpcyjny pokazuje, że kobiety rzadziej niż mężczyźni pożyczają i trudniej ulegają pokusie zakupów.

Aż połowa przedstawicieli płci męskiej zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu konsumpcyjnego czy pożyczki gotówkowej maksymalnie kilka dni, a co piątemu wystarczy na to jedynie kilka godzin. Panie myślą dłużej, bo się bardziej stresują pożyczając pieniądze, zdenerwowanie odczuwa aż 38 proc. kobiet wobec 30 proc. mężczyzn. Panie intensywniej zastanawiają się też, jak sobie poradzą z ratą.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Portal używa plików cookies, korzystanie z portalu oznacza ich akceptację, więcej informacji na stronie "Polityka Cookies"

Korzystanie z portalu oznacza automatyczną akceptację postanowień zawartych w "Regulaminie Serwisu" i "Polityce Prywatności"

Adres redakcji: ul. Obrazkowa 2, 03-188 Warszawa | tel. redakcyjny: +48 512 936 995 | e-mail: blog@obcasy.pl

Przeczytaj inne:
Jasełka na Starówce po raz drugi!

Wspólną inicjatywę – podobnie jak w ubiegłym roku – zrealizowali: Centrum Myśli Jana Pawła II, Stowarzyszenie Rodziców Szkoły „Żagle” oraz...

Zamknij